Profil absolventa:

V oblasti profilu odborného vzdělání studenta/tky se absolvent/ka školy zejména vyznačuje:

• Sociální činnost, kód 75 - 41 - M/01 denní i dálkové studium
    Znalostí základních principů sociální politiky ČR, struktury a forem sociální péče, sociálních institucí, jejich funkcí, činností sociálních zařízení, základních právních norem a předpisů sociálního zabezpečení.
  • Ekonomika a podnikání, kód 63 - 41 -M/01
    Znalostí principů a filozofie podnikatelské činnosti, schopností uplatňovat manažerské a marketingové dovednosti v podnikatelské praxi, znalostí základů jednoduchého a podvojného účetnictví.
  • Veřejnosprávní činnost, kód 68 - 43 - M/01
    Znalosti pracovní náplně, organizace a řízení orgánů státní správy a územní samosprávy.
  • Obchodní akademie, kód 63-41-M/02 denní i dálkové studium

Znalosti potřebné pro aplikaci ekonomických, finančních, manažerských a administrativních disciplín v podnikatelské sféře, ve státní i veřejné správě, v peněžnictví a službách.

Celkový obsah vzdělání tvoří:

• Všeobecně vzdělávací předměty
  • Odborné předměty základní a profilující

Absolventi školy získávají po úspěšném vykonání maturitní zkoušky úplné střední odborné vzdělání pro výkon specifických činností v oblasti sociálních, ekonomiky a podnikání a veřejnosprávních služeb, nebo se mohou ucházet o studium na vysokých školách či v různých formách pomaturitního studia.

Charakteristika obsahu vzdělání:

Vzdělávací obsah tvoří dvě skupiny předmětu: všeobecně vzdělávací a odborné . Skupina všeobecně vzdělávacích předmětů zahrnuje vyučovací předměty potřebné pro dosažení středoškolské úrovně vzdělání, předměty se zařazují v obdobném rozsahu jako na jiných středních odborných školách.

Skupina odborných předmětů se dělí na:

• Základní : zaměřené na rodinný život, v těchto předmětech získávají žáci vědomosti a dovednosti využitelné v profesní přípravě
  • Profilující : zaměřené na profesní přípravu žáků podle zaměření

Organizace studia - Podmínky pro přijetí:
  • Pro školní aktuální školní rok klikněte na menu Přijímací řízení

Konzultace dálkového studia se konají každé úterý od 13.40 do 18.40 hodin a jsou dány rozvrhem, který najdete na webu školy

Školné:

Školné je na naší škole 14 000,- Kč ročně, většinou ho studenti hradí po 1 400,- Kč měsíčně.

Žáci (zákonní zástupci)  denního studia platí školné vždy do 10. v měsíci na účet školy č. 27-4041160287/0100, variabilní symbol je rodné číslo žáka a to tak, aby nejpozději 10. v každém jednotlivém měsíci bylo školné již na účtě školy. V ojedinělých případech je možné školné platit v hotovosti na pokladě školy.

Žáci dálkového studia platí školné na celé pololetí. Výše školného je 14 000 Kč.

Školné je splatné předem a to vždy k 15. 9. kalendářního roku ve výši 7 000 Kč a vždy k 1. 2. kalendářního roku ve výši 7 000 Kč.

Školné musí být uhrazeno převodem na účet školy č. ú. 27-4041160287/0100, variabilní symbol je rodné číslo žáka nebo hotovostně (příjmový doklad) ve výše uvedených termínech.

Příklady některých uplatnění našich absolventů:

Studium:

• MU Brno, pedagogická fakulta,filozofická fakulta
    • VUT Brno, fakulta podnikatelská
    • Studium na vyšších odborných školách
    • Jazykové školy
Zaměstnání:
  • Správa soc. zabezpečení
  • Finanční správa
  • Úřady práce
  • Soukromý podnikatel/ka
  • Zapisovatelka u soudu